Haberler

18/09/2020
2020 Basında Biz
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’dan Pelsan Aydınlatma’ya Ziyaret

1982 yılından bu güne aydınlatma sektöründe hizmet veren, 2017 yılında Kocaeli, Dilovası’nda 30.000 m2 alan üzerine kurulu yeni üretim tesislerine taşınan Pelsan Aydınlatma A.Ş.’yi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve beraberindeki heyet ziyaret etti. Ziyareti sırasında Sn. Büyükakın’a, Pelsan Aydınlatma Genel Müdür Sn. Yiğit Göğüş ve beraberinde üst düzey yöneticiler ile birlikte İMES OSB Başkan Vekili Ahmet Tokkan ve İMES OSB Müteşebbis Heyeti üyeleri eşlik etti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’dan Ortak Proje Vurgusu

Fabrika üretim sahasını ziyaret eden ve showroom da incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Doç. Dr. Tahir Büyükakın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Pelsan ile ortak projeler geliştirebileceklerini, verimli aydınlatma armatürleri kullanarak enerji tasarrufundan ödün vermeden yol ve caddelerin en doğru ve standartlara uygun bir şekilde aydınlatılabileceklerini ifade etti.

Pelsan Aydınlatma A.Ş.’nin fabrikasında, üretimin her aşamasını detaylı olarak inceleyen Büyükakın, çalışanların icra ettikleri görevleri dikkatle izledi ve bilgiler aldı. Ziyaret sırasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin aydınlatma ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde de bulunuldu.

Pelsan Aydınlatma A.Ş.

30.000 m2 alan üzerine kurulu olan Pelsan Aydınlatma üretim tesisleri, Türkiye’de ki aydınlatma üreticilerinin arasında üst sıralarda ki yerini korumaktadır. Yılda 5.000.000’un üzerinde armatür üreten Pelsan Aydınlatma, akredite laboratuvara ve kapsamlı bir AR-GE’ye sahip olup, 3000’den fazla ürünü 47 ülkeye ihraç ediyor.